gim18.lublin.pl

Losowe cytaty uczą i bawią


Dzisiaj jest: Wtorek
24 Stycznia 2017
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

Koniec roku za  341 dni.
Zodiak: Wodnik

BIP

2016-05-20 mistrz komputera1


Informujemy, że o 1 września 2017 roku w budynku w Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja zamierzamy utworzyć publiczną (nieodpłatną) Szkołę Podstawową nr 18, kontynuującą dotychczasową tradycję, RENOMĘ i dorobek Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja.

W związku z tym na rok szkolny 2017/2018 planujemy nabór do dwóch klas pierwszych, dwóch klas czwartych, dwóch klas siódmych i jednej klasy siódmej dwujęzycznej z językiem angielskim. Zasady rekrutacji do klasy pierwszej będą takie same, jak do wszystkich podstawowych szkół w Lublinie (podamy je w późniejszym terminie).

Do klas IV i VII przyjmowane będą dzieci z terenu Lublina i spoza Lublina. Do klasy siódmej dwujęzycznej z językiem angielskim przyjmowani będą uczniowie, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych. Zapisy kandydatów do klas czwartych i siódmych odbywają się w sekretariacie szkoły, codziennie od 8.00 do 15.00.

zima w mieścieZima w mieście GOTOWI NA ZIMĘ W MIEŚCIE? OCZYWIŚCIE!

Zapraszamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez Miasto Lublin. Na chętnych czeka mnóstwo propozycji aktywnego wypoczynku podczas ferii. Warto zarezerwować sobie czas i miejsca na wybranych wydarzeniach. Będzie można poznać zapomniane zabawy podwórkowe, nauczyć się jazdy na deskorolce, zrobić lampkę z tykwy albo odkryć swoją pasję do gier planszowych. Na terenie szkolnych obiektów sportowych w różnych dzielnicach Lublina będą odbywać się od poniedziałku do piątku zajęcia sportowo-rekreacyjne.

Zapraszamy od 16 do 29 stycznia!

Szczegółowe informacje: www.zima.lublin.eu

Nadeszła zima, niebo pobłyskuje odcieniami czerwieni.

Efekty pracy internetowego koła informatycznegowięcej ...

20161202 084640

2017-01-17
Marcelina Kuśmierzak laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego
Marcelina Kuśmierzak laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego

Uczennica klasy 2e Marcelina Kuśmierzak odniosła sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kotki w kropki” zorganizowanym przez Centrum Kultury Agora we Wrocławiu. Temat, podany przez organizatorów w formie żartobliwej rymowanki sprawił, że uczestnicy kółka plastycznego podeszli do tematu w sposób mniej konwencjonalny, a bardziej abstrakcyjny i oderwany od prawdziwego wizerunku kota. 

Czytaj więcej ...
2017-01-13
Wyniki Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły - Macieju Rataju.

Wyniki Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły - Macieju Rataju. W konkursie wiedzy na temat życia i działalności Macieja Rataja zwyciężyli: I miejsce ex aequo – Maksymilian Grądz z klasy I a i Aleksandra Tracichleb z klasy I b II miejsce – Maja Kwiecień z klasy I g Gratulujemy zwycięzcom!

Czytaj więcej ...
2017-01-11
Warsztaty w Radio Lublin
Warsztaty w Radio Lublin

10 stycznia klasa 1a pod opieką Pani Katarzyny Orzeł wzięła udział w projekcie „Uczeń na wyżynie IT”, który odbył się w Polskim Radio Lublin.

Czytaj więcej ...
2017-01-10
Mateusz Cywiński wicemistrzem Polski!
Mateusz Cywiński wicemistrzem Polski!

Mateusz Cywiński, uczeń klasy 1s w Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie wywalczył w świetnym stylu srebrny medal w kategorii młodzików podczas 80. Mistrzostw Polski w Cyclocrosie, które w dniach 7-8 stycznia 2017 r. zostały rozegrane w Sławnie. Zawodnik, który na co dzień reprezentuje barwy Mayday Team Lublin przegrał jedynie z Kacprem Chojnackim z Olimpijczyka Szczekocin. 

Czytaj więcej ...
2017-01-10
Mannequin Challenge, klasa 1g
Mannequin Challenge, klasa 1g

10 stycznia klasa IG wraz z wychowawcą pod okiem instruktorów uczestniczyła w zajęciach integracyjno-sportowych w parku trampolin. Dwugodzinną zabawę poprzedziła solidna rozgrzewka. Uczniowie mogli wyszaleć się, pograć w trampolinową siatkówkę, nauczyć się salt do przodu i do tyłu oraz wykonać "skok zaufania". Zabawa była doskonała. Uczniowie wykonali fantastyczny Mannequin Challenge reż. Ewa Szabłowska :)

Czytaj więcej ...
2017-01-09
eTwinning „Can you guess”
eTwinning „Can you guess”

Miło nam poinformować, że klasy Iabc oraz IIfg biorą udział w projekcie międzynarodowym eTwinning „Can you guess”. Autorką oraz koordynatorem projektu jest p. Aneta Kiprowska-Gruszka. „Can you guess” trwa cały rok i opiera się na wykonywaniu różnych zadań. Udział w projekcie biorą następujące kraje: Turcja, Hiszpania, Francja, Grecja, Włochy oraz Rumunia. W pierwszym semestrze udało się nam wykonać dwa zadania.

Czytaj więcej ...
2017-01-05
Dominika Kozłowicz na podium Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz okiem artysty – Pablo Picasso"
Dominika Kozłowicz na podium Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz okiem artysty – Pablo Picasso"

Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz okiem artysty – Pablo Picasso” została uczennica klasy 3f Dominika Kozłowicz. Wyróżnieniem uhonorowano kompozycje Weroniki Maleszyk uczennicy klasy 3f i Alicji Drozd z klasy 3c. W konkursie z cyklu „Okiem artysty“ młodzi artyści inspirowali się twórczością Pabla Picassa –jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, wszechstronnego, poszukującego całe życie twórcy. Nie sposób działalności twórczej Picassa zakwalifikować do jednego kierunku w sztuce, nie...

Czytaj więcej ...
2017-01-05
Wyniki akcji zbiórki makulatury w I okresie 2016/17
Wyniki akcji zbiórki makulatury w I okresie 2016/17

W wyniku akcji zbiórki makulatury w I okresie 2016/17 zebrano 2643 kg makulatury. Za uzyskane pieniądze zostały zakupione do biblioteki szkolnej książki z literatury młodzieżowej na kwotę 925,57 zł.      

Czytaj więcej ...
2017-01-03
II i III miejsce w Polsce
II i III miejsce w Polsce

Dziś ukazały się oficjalne wyniki XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Bóbr. Bardzo miło nam poinformować, że wśród Laureatów znaleźli się także nasi gimnazjaliści. Paweł Olszówka z klasy 1a zajął II miejsce w Polsce z ilością 115 pkt. (96% skuteczności), a jego siostra Zuzanna Olszówka z klasy 3a - zajęła III miejsce w Polsce z ilością 110 pkt. (92% skuteczności).

Czytaj więcej ...
2017-01-03
Wycieczka do portu lotniczego
Wycieczka do portu lotniczego

Wycieczka do portu lotniczego uczniów klasy 3f i klasy 3e Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie. Gimnazjaliści mieli niebywałą okazję bliżej przyjrzeć się codziennym obowiązkom wszystkich służb, które nadzorują prawidłową pracę lubelskiego lotniska oraz dbają o bezpieczeństwo podróżnych. Już na początku wycieczki naszą grupę przywitał niezwykle miły Pan – p.o. Kierownika Oddziału Celnego Port Lotniczy Lublin – Pan Paweł Podleśny.

Czytaj więcej ...
2017-01-03
WAKACYJNE WARSZTATY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO
WAKACYJNE WARSZTATY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

WAKACYJNE WARSZTATY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO: BLANES – COSTA BRAVA ZWIEDZANIE – WYPOCZYNEK – ZABAWA WENECJA, BARCELONA, MONTE CARLO, GARDALAND TERMIN:25.06 – 06.07.2017 więcej...

Czytaj więcej ...

Najlepsi z najlepszych w Polsce. Oficjalne wyniki XI edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”.

Paweł Olszówka klasa 1a

-  II miejsce w Polsce z ilością 115 pkt. (96% skuteczności). Ocena celujący z informatyki.

Zuzanna Olszówka klasa 3a - III miejsce w Polsce z ilością 110 pkt. (92% skuteczności). Ocena celujący z informatyki.

bobr 03-01-2017

Sprawdź, kto był AGENTEM! Podsumowanie i zakończenie akcji!gim18 agent szkolny

Uczestnicy jako jedna drużyna wykonywali różne zadania i zdobywali pieniądze do wspólnej puli. Wśród nich znajduje się jeden Agent, którego zadaniem jest sprawić, aby pula pieniężna była jak najmniejsza. Co kilka zadań osoba, która najsłabiej obserwowała grę, musiała odejść z dalszej rywalizacji.

Odcinki:  |10-11-2016 | 17-11-2016 | 24-11-2016 | 27-11-2016 | Zapraszamy.

Czytaj więcej ...

FonoholizmNałogowe korzystanie z telefonów komórkowych przez młodzież szkolną. Szczegółowa charakterystyka zjawiska fonoholizmu dotyczyła pilnej potrzeby dokonania profesjonalnej diagnozy w zakresie korzystania z telefonu komórkowego przez młodych Polaków.

Ogólnopolskie badania przeprowadzono w ponad 600 polskich szkołach wśród 22.086 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w wieku 12-18 lat. Dodatkowo badaniem objęto 3472 nauczycieli.

Czytaj więcej ...

blog fotograficznyCzy robisz zdjęcia otaczającego Cię świata? Wrzucasz fotki na Instagrama, Facebooka? Wpadnij na bloga fotograficznego. Czekają tam autorskie kadry z pysznymi daniami, fotoblog autorkapięknymi krajobrazami oraz obrazami, które na pewno Cię zachwycą - każdy znajdzie coś dla siebie! Odkrywaj razem ze mną otaczające nas piękno! Snapujesz ze znajomymi? Może lubisz oglądać ciekawe ujęcia?

Mam coś dla Ciebie!

Zapraszam
Alicja Sadowska - uczennica klasy 3a

Czytaj więcej ...


| blogi | edukacja | konkursy | patronat | pokazy | prezentacje | rekordy | sport | stypendia | sukcesy | wycieczki | wystawy | zielone szkoły |

Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie
projekt - wykonanie
moderator@gim18.lublin.pl

Redaktorzy witryny


wersja archiwalna witryny internetowej